Aktualności

Dwa medale za innowacyjne wynalazki

09 kwietnia 2018
czytaj całość

Miło nam poinformować o zdobyciu złotego medalu za „Drukowany 3D egzoszkielet dla dzieci z osłabieniem kończyn górnych” oraz srebrnego medalu za „Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne” na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacyjnych Technologii "Archimedes" w Moskwie (Rosja).

czytaj całość…

Zespołowy projekt informatyczny studentów UKW

14 lutego 2017

W tym roku po raz pierwszy na UKW obyła się publiczna prezentacja projektów studenckich wykonanych przez studentów IV roku Informatyki w ramach "Zespołowego Projektu Informatycznego". Prezentacja odbyła się 31 stycznia 2017 r. o  godz. 9.30 w Sali Koncertowej UKW, ul. Kopernika 1. 

czytaj całość…

Badania nad egzoszkieletem

06 lutego 2017

W związku z prowadzeniem międzyuczelnianych badań naukowych nt.  "Zaprojektowanie i budowa prototypu egzoszkieletu pasywnego dla dzieci z osłabieniem siły mięśniowej w obszarze kończyn górnych" oraz  "Badania przedwdrożeniowe egzoszkieletu pasywnego dla dzieci z osłabieniem siły mięśniowej w obszarze kończyn górnych" zespół badawczy z Katedry Fizjoterapii CM UMK oraz Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW zaprasza dzieci (wraz z rodzicami) w wieku 4-16 lat spełniające następujące kryteria włączenia do badania:

czytaj całość…

Certyfikat z Komisji Europejskiej dla dr inż. Sebastiana Kuli

14 lutego 2017

Dr inż. Sebastian Kula z Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki UKW otrzymał certyfikat z Komisji Europejskiej potwierdzający udział w projekcie EMDA_LoOp (Optimal Low-Noise Energy-Efficient Electrical Machines and Drives for Automotive Applications). Projekt odbywał się w ramach prestiżowych grantów Marie Skłodowska-Curie, siódmy program ramowy FP7, akcja IAPP (Industry Academia Partnerships and Pathways) i dotyczył współpracy uczelni z przemysłem.

Zaangażowana w projekt była firma BROSE, Würzburg, Niemcy, wiodący podmiot w branży motoryzacyjnej i Politechnika w Kluż-Napoca, Rumunia. Firma BROSE dostarcza systemy mechatroniczne dla około 80 marek samochodów i ponad 30 dostawców. Zatrudnia około 22.000 pracowników w 58 lokalizacjach w 23 krajach.

czytaj całość…

Wyróżnienie dla dr inż. Dariusza Mikołajewskiego

23 czerwca 2016
czytaj całość

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 22 czerwca 2016 r.w CKK Jordanki w Toruniu wręczono nagrody i wyróżnienia w ramach szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody te uważane są za najbardziej prestiżowe regionalne wyróżnienia przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. W tym roku przyznano je w trzynastu kategoriach.

 

czytaj całość…

Prestiżowa nagroda dla D. Mikołajewskiego z IMIS

23 listopada 2015

Poznaliśmy laureatów konkursu Eureka Competition, organizowanego w ramach najstarszej europejskiej wystawy wynalazków. Wśród nagrodzonych znalazł się zespół naukowców, w którym pracował m.in. mgr inż. Dariusz Mikołajewski z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej,

ul. Kopernika 1, 85-074 Bydgoszcz tel. 52 32 57 611, 52 32 57 612